Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez sieć Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w ramach cyklu #DebataOEuropie.

 

Celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego, celem Polski jest silna, demokratyczna i sprawna Unia Europejska - powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas konsultacji obywatelskich Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej (RODM) w Krakowie.

 

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 r., co przyniosło naszemu krajowi wiele korzyści gospodarczych, politycznych i społecznych. Ma to odzwierciedlenie w wysokim poparciu społecznym dla członkostwa w Unii. Unia Europejska wymaga jednak reform, by zapobiegać kryzysom i przygotować się na nowe wyzwania. Polska pozytywnie odniosła się do propozycji Prezydenta Francji z grudnia 2017 r, który zaproponował przeprowadzenie europejskich konsultacji społecznych ws. przyszłości Europy.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do udziału w konsultacjach obywatelskich i debacie o przyszłości, która w Polsce realizowana będzie wspólnie z siecią 15 Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej. 

 

Dyskusję na temat konsultacji obywatelskich można śledzić w mediach społecznościowych ministerstwa pod znacznikiem: #DebataOEuropie

 

Swoje opinie na temat przyszłości Europy można przekazywać online poprzez specjalny kwestionariusz opracowany przez Komisję Europejską: https://ec.europa.eu/consultation/runner/Future-of-Europe?surveylanguage=pl  

 

Szczegółowe informacje nt. konsultacji obywatelskich znajdują się na stronie MSZ w zakładce Aktualności / Debata o Europie.