Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu weCANdoit! "Niepodległość - wczoraj i dziś" oraz koncert MC HIOBA, które odbędzie się w czwartek 21 czerwca.

W dyskusji wezmą udział prelegenci związani z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Krakowie.

 

Pierwszy prelegent opowie nam o tym z czym mierzyła się Rzeczpospolita w 1918 roku po odzyskaniu niepodległości.

Sławomir Wójs - politolog, doktorant historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, społecznik, członek stowarzyszeń działających zarówno w „małej ojczyźnie” jak i tej większej, pasjonat historii Galicji i II Rzeczypospolitej.

Drugi prelegent przybliży nam jakie wyzwania stoją przed Polską w 2018 roku 100 lat po odzyskaniu niepodległości.

Tomasz Synowiec - student politologii, prawa i administracji na Uniwersytecie Jagielońskim, członek Klubu Jagielońskiego, Koła Nauk Politycznych UJ oraz stowarzyszenia Bochnia Młodych, działacz pro-life, pasjonat działań społecznych, zaciekły debatant, bibliofil.

Zapraszamy do dyskusji o tym czym jest dla nas niepodległość!

 

O godz. 19.00 wystąpi MC HIOB.

Tomasz „Karen” Karenko - ur. 1980. Od 20 lat z mikrofonem i długopisem w ręce. Zaczynał jak każdy graniem z kumplami po piwnicach, nagrywkach na kompie w latach 90’. Niezaspokojony muzycznie. Cały czas eksploruje coraz to nowe gatunki muzyczne. Nieobce mu są skrajne klimaty. Jako Hiob wydał 3 płyty. Twierdzi, że najlepsze co mu w życiu wyszło to włosy i córka Zuzia. Z buntu chyba nigdy nie wyrośnie. Obecnie w duecie z "Wiecznym" tworzy projekt "Non Grata".

 

21 czerwca 2018, godz. 18.00 

Galeria Zdarzeń SCKM

ul. Wietora 15

 

Całość będzie retransmitowana w Radiu Pryzmat 22 czerwca o godz. 19.00.

 

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/190866244889952