Wraz z College of Europe in Natolin zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie naboru na studia do Kolegium Europejskiego.

Obecnie trwa nabór na studia w Kolegium Europejskim w roku akademickim 2018/2019.  

Kolegium Europejskie było pierwszą na świecie placówką akademicką, oferującą studia podyplomowe oraz szkolenie w zakresie spraw europejskich. Do dzisiaj pozostaje innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju. W 1949 roku w Brugii (Belgia) powstał pierwszy kampus Kolegium Europejskiego. Po upadku reżimu komunistycznego, w wyniku przemian w Europie Środkowo-Wschodniej, przy wsparciu Komisji Europejskiej i polskiego rządu, w 1992 roku został otwarty kampus Kolegium Europejskiego w Natolinie (Warszawa, Polska). Obecnie Kolegium działa jako „Jedno Kolegium – Dwa Kampusy”.

 

Program Europejskich Studiów Interdyscyplinarnych (MA – Master of Arts) w Kolegium Europejskim w Natolinie, w Warszawie, został stworzony w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na ekspertów ds. europejskich procesów integracyjnych oraz zewnętrznych stosunków Unii Europejskiej. Ekspertów, którzy będą potrafili w kreatywny sposób zareagować na najbardziej skomplikowane lokalne, regionalne i globalne wyzwania. Studenci Kolegium uczeni są myślenia poza granicami konkretnych dyscyplin, zdobywają także dogłębną wiedzę na temat spraw publicznych i polityki Unii Europejskiej, stosunków zewnętrznych oraz historii i cywilizacji UE i krajów sąsiadujących. Krótko mówiąc: naszym celem jest jak najpełniejsze, panoramiczne przedstawienie studentom zagadnień  związanych z Europą i jej miejscem na świecie.

 

Kandydaci mogą starać się o przyjęcie na studia na następujących kierunkach:

- European Interdyscyplinarny Studies – studia w kampusie w Natolinie;

- European Economic Studies, European Law, EU International Relations and Diplomacy oraz European Political and Governance Studies – studia w Brugii.

 

Jak co roku kandydaci mogą ubiegać się o stypendia RP przyznawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Stypendium pokrywa pełne koszty studiowania.

 

Termin składania aplikacji upływa 17 stycznia 2018 r. Zgłoszenia należy dokonać on-line, na stronie Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji na studia w Kolegium Europejskim. Pracownicy i absolwenci Kolegium przedstawią wymogi, jakie są stawiane przed kandydatami, program studiów oraz swoje doświadczenia po ukończeniu Kolegium.

 

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem prosimy o przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza Google: https://goo.gl/o1zEFB bądź na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 stycznia 2018 roku.

 

Więcej informacji na stronach:

www.coleuropenatolin.eu

www.coleurope.eu

www.rodm-krakow.pl

 

Termin: 8 stycznia 2018, godz. 18:00

 

Miejsce: Aula Mała, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33

 

Partnerzy: Koło Nauk Politycznych UJ, KSSM UJ

 

Zapraszamy!