25 lipca mieliśmy przyjemność gościć uczestników programu Intercultural Dialogue na spotkaniu, którego tematem przewodnim była demokracja.

 

Spotkania "Intercultural Dialogue", organizowane przez International Peace Youth Group i Forum Młodych Dyplomatów, skupiają się na wymianie doświadczeń między osobami z różnych kręgów kulturowych. Dialog ma na celu pogłębienie zrozumienia różnych perspektyw oraz praktyk, co jest niezbędne do osiągnięcia pokoju w wielokulturowym społeczeństwie.

 

Tym razem w spotkaniu wzięli udział obywatele Korei Południowej, którzy wraz z pozostałymi uczestnikami podzielili się swoimi spostrzeżeniami czym dla nich jest demokracja i na jakich wartościach się opiera.

 

Spotkanie było doskonałą okazją na przedstawienie działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów i inicjatywy International Peace Youth Group. 

 

Mamy nadzieję, że dzięki nawiązanej współpracy, nie będzie to ostatnie spotkanie tego typu w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Krakowie.